Aktualności

Pierwszy Dzień Wiosny

Pierwszy Dzień Wiosny

Pierwszy dzień wiosny, dzień równonocy wiosennej w 2016 roku rozpoczyna się  już 20 marca o godzinie 5:30. Tego dnia dzień będzie miał tyle samo godzin co noc = 12. Słońce znajduje się dokładnie na równiku i wchodzi w znak Barana. Od tego dnia na półkuli północnej zaczyna się wydłużać dzień, a noc będzie krótsza.

Z kolei 21 marca powitamy wiosnę kalendarzową. Każdego roku wiosna przychodzi kilka godzin później niż w roku poprzednim, ale zawsze w dniach od 20 do 22 marca. My juz nie możemy doczekać się ocieplenia. Razem z wiosna będzie więcej słońca i z dnia na dzień ładniejsza pogoda, która na pewno wprawi nas w dobry nastrój!

W Polsce od wieków świętuje się nadejście wiosny. Najbardziej znanym zwyczajem jest topienie Marzanny, czyli kukły symbolizującej zimę. Innym zwyczajem jest świętowanie tego dnia przez dzieci i młodzież jako Dzień Wagarowicza!

Pamiętajcie by uczcić pierwszy dzien wiosny, najlepiej wyjść na świeże powietrze, cieszyć sie zapachem wiosny oraz pierwszymi promieniami wiosennego słońca. Do naszej kolekcji także zawitała wiosna i bez trudu znajdziecie chodaki czy tenisówki w pieknych pastelowych kolorach. 

Wysłany 732 dni temu|20.03.2016|Autor: Coqui

Wszystkie artykuły

Obserwujcie nas