Aktualności

Nowy Rok jaki, cały rok taki

Nowy Rok jaki, cały rok taki

Sylwester, czyli wigilia Nowego Roku to dzień, który jest świętowany na całym świecie. Żegnamy wtedy Stary Rok i witamy Nowy z nadzieją, że będzie jeszcze lepszy.

Mówi się, że jaki pierwszy dzień Nowego Roku, taki cały przyszły rok. Przesądom można wierzyć lub nie, ale w czasie nocy sylwestrowej, gdy żegnamy stary rok i hucznie witamy nowy, większość z nas uznaje stare, ludowe zabobony, mające nam zapewnić powodzenie na nowym etapie życia.

W Polsce wierzy się, że jeśli pierwsza osoba, która przekroczy próg domu 1 stycznia będzie mężczyzną to w tym domu w Nowym Roku niczego nie zabraknie. Dlatego przyjęło się, że mężczyźni odwiedzają rano rodzinne domy, rzucając pszenicę na podłogę, która ma symbolizować bogate plony i szczęście. Pszenicy nie można zamiatać, gospodynie mogą zmieść ją do kąta, aby pozwolić rozgościć się szczęściu.

W Nowym Roku nie można także sprzątać i wykonywać żadnych prac, jest to czas, który powinniśmy spędzać z rodziną. Czas odpoczynku i zbierania sił przed Nowym Rokiem.

Bez względu na miejsce gdzie spędzacie Sylwetra życzymy wszystkim przede wszystkim zdrowia i szczęścia. 

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku życzy Coqui!

Wysłany 809 dni temu|31.12.2015|Autor: Coqui

Wszystkie artykuły

Obserwujcie nas