Aktualności

MIKOŁAJKI

MIKOŁAJKI

Święty Mikołaj odwiedza dzieci  z dużym workiem prezentów i obdarowuje je najczęściej zabawkami i słodyczami. To tradycja, którą znają wszyscy. Nie każdy jednak pamięta, że Święty Mikołaj to prawdziwa historyczna postać biskupa Miry. Zwyczaj wręczania prezentów 6 grudnia lub w nocy 5 grudnia wywodzi się ze średniowiecznych legend o życiu biskupa Miry.

Zgodnie z jedną z legend młody Mikołaj miał chciwego sąsiada, który drwił z pobożności świętego. Bóg ukarał sąsiada i sprawił, że stracił on cały majątek, popadając w skrajną biedę. Nie mając z czego utrzymać rodziny sprzedał swoje córki do domu publicznego. Mikołaj, po długich rozważaniach tekstów Pisma Świętego i modlitwie, postanowił uratować cnotę dziewcząt. Trzykrotnie, nocą, wrzucał przez okno pieniądze przeznaczone na posag dla każdej z sióstr. Gdy sąsiad wyprawił już dwa wesela, postanowił dowiedzieć się, skąd biorą się tajemnicze pieniądze. Czuwał całą noc i ze zdumieniem odkrył, że to Mikołaj wrzuca po raz trzeci pieniądze przez okno. Podziękował mu i od tamtej pory zaczął zmieniać swoje życie na lepsze. 

My też mamy świętujemy Mikołajki i spcjalnie dla Was w naszym sklepie przez cały weekend na hasło: MIKOŁAJKI obowiązuje darmowa dostawa. Mamy nadzieję, że wszyscy znajdą w skarpecie wymarzone prezenty.

Wysłany 835 dni temu|05.12.2015|Autor: Coqui

Wszystkie artykuły

Obserwujcie nas